پیانو باربد

العربية
EN

What we do

در یک نگاه

از زمان بنیانگذاری تا امروز، کسب و کار ما پیوسته توسعه یافته است و هم اکنون تمام زنجیره ارزش را پوشش می‌دهد. کسب و کار باربد نه تنها شامل بازاریابی و فروش سازهای موسیقی از طریق «کلکسیون بی‌نظیر» ماست، بلکه خدمات پس از فروش را نیز تحت عنوان «مرکز خدمات باربد» شامل می‌شود. علاوه بر این، تاکنون دوبار جایزه دو سالانه پیانو باربد را برگزار کرده و اولین خط تولید پیانو را در ایران را نیز تاسیس کردیم.

کلکسیون بینظیر باربد

مجموعه پیانو باربد با داشتن نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش بیش از بیست برند معتبر جهانی یکی از بزرگترین مجموعه‌های فروش ادوات موسیقی در ایران است. انتخاب تمامی این برندها حاصل سالها تجربه این مجموعه در ارائه تجهیزات موسیقی بوده که با وسواس زیاد و عبور از فیلترهای متعدد انتخاب گردیده و گلچین شده است. کلکسیون بینظیر باربد تنوع گسترده‌ای از انواع مختلفی از سازهای موسیقی را شامل می‌شود.

لازم به ذکر است که مجموعه کیمیای هنر بدیع، با ۱۵سال سابقه کار درخشان در عرصه موسیقی، در سال ۱۳۹۹، به مجموعه باربد واگذار شد و کلیه برندهای این مجموعه به کلکسیون باربد اضافه گردید.‌

مرکز خدمات باربد

مجموعه باربد با داشتن ۱۱ شعبه فعال در سراسر ایران تنها مجموعه زنجیره ای کالاهای موسیقی در ایران است که قابلیت ارایه خدمات پس از فروش را در تمام این شعب به صورت یکپارچه دارد و مشتریان می‌توانند از هر شهری خرید کرده و در شهر دیگر خدمات و سرویس کالای خریداری شده را دریافت کنند.

کارشناسان و تکنسین‌های این مجموعه به صورت دوره‌ای تحت آموزش کمپانی و اساتید خارجی بوده تا اطلاعات و تخصص خود را جهت ارائه خدمات، به روز نگه دارند.

همچنین پرتال آنلاین (barbad service center (BSC قابلیت ارائه خدمات پس از فروش، از جمله خدمات گارانتی، سرویس، تعمیر و حمل و نقل را برای سراسر ایران و کشورهای هم‌جوار دارد.

بخش فنی این مجموعه به پشتوانه تامین قطعات مصرفی و تعمیری انواع سازهای موسیقی قابلیت ارائه خدمات گارانتی مدت دار و خدمات پس از فروش نامحدود را برای سراسر ایران فراهم نموده است.

جایزه‌ی دوسالانه‌ پیانو باربد

نخستین دوره‌ی جایزه‌ی پیانو باربد به‌عنوان نخستین جایزه‌ی بین‌المللی خصوصی ایران در حوزه‌ی موسیقی، در سال ۱۳۹۵ با همکاری اساتید کنسرواتوار شهر پاریس، با حضور پیانیست برجسته‌ی فرانسوی، کریستوف بوکودجیان، به‌عنوان مدرس مسترکلاس‌ها و داور جایزه، همچنین لیلا رمضان، پیانیست ایرانی مقیم سوئیس، به‌عنوان مدیر هنری، در شیراز برگزار شد و دو پیانیست برگزیده‌ی آن باحضورِ ۱۰روزه در فستیوال پلاژ موزیکال فرانسه، از تحصیل نزد بزرگترین پیانیست‌ها و مدرسان پیانو اروپا و فرصت اجرا بر صحنه‌های بین‌المللی بهره‌مند شدند.

دومین دوسالانه‌ی جایزه‌ی پیانو باربد با سرمایه‌گذاری مجموعه‌ی پیانو باربد و برنامه‌ریزی و مدیریت موسسه فرهنگی-هنری شهر آفتاب و همکاری اساتید برجسته‌ی موسیقی کلاسیک کشور در سال ۱۳۹۷ در تهران برگزار شد. دومین دوره‌ی این جایزه بر ایجاد امکان فعالیت به‌عنوان نوازنده‌ی حرفه‌ای متمرکز بود. از این رو در جوایز این دوره؛ برگزاری کنسرت در ۶ شهرِ کشور، اجرای کنسرتو با ارکستر در کنار جوایز نقدی و لوح تقدیر گنجانده شده بود.

جایزه سوم پیانو باربد که قرار بود در سال ۱۳۹۹ برگزار شود به دلیل محدودیت‌های کووید-۱۹ به تعویق افتاد و انتظار می‌رود در آینده نزدیک برگزار شود.

کارخانه باربد

همیشه یکی از دغدغه‌های محمد ملازم به عنوان مدیرعامل این مجموعه، تولید ساز پیانو به صورت تخصصی در داخل ایران بوده است که این فرایند چالش برانگیز در سال 1393 اتفاق افتاد. پروسه مونتاژ کامل پیانو آکوستیک دیواری برند کینگزبرگ در کارخانه باربد در شهر شیراز و در این مجموعه تولید شد که با امتیاز بالای کارشناسان فنی کمپانی کینگزبرگ و همچنین کارشناس فنی سرشناس آقای ژویل ژوبه از کشور فرانسه همراه بود. از مزایای این اتفاق بزرگ می‌توان به اراِیه خدمات پس از فروش بی‌رقیب برای این محصول به واسطه موجود بودن تمامی قطعات و تخصص کامل بر ساختار این کالا، به واسطه وجود تکنسین های خبره کارخانه در مجموعه باربد و همچنین بومی سازی این تخصص بزرگ در کشور ایران و فراهم کردن فرصت شغلی برای بسیاری از افراد اشاره کرد.